Archiwum wydarzeń parafialnych

CZERWIEC

2 VI – sobota godz. 9.00 Odwiedziny chorych, starszych i niepełnosprawnych

7 VI – czwartek godz. 17.00 Zawody sportowe ze „św. Stanisławem Kostką” w POSiR dla uczniów klas gimnazjalnych i szkół średnich.

10 VI – niedziela godz. 15.00 Parafialny Dzień Chorych. Msza św., nabożeństwo fatimskie, spotkanie w salce

12 VI – wtorek godz. 18.30 Domowa Szkoła Wiary


MAJ

1 V – wtorek godz. 16.00 Nabożeństwo majowe przed Obrazem Matki Bożej Pszczyńskiej w parku nad Pszczynką

3 V – czwartek godz. 13.30 Rozpoczęciu Marszu dla Życia i Rodziny spod kościoła Podwyższenia Krzyża Św.; godz. 14.00 Rozpoczęcie XV Parafialnego Festynu Rodzinnego

5 V – sobota godz. 9.00 Odwiedziny chorych, starszych i niepełnosprawnych; godz. 19.00 Nauka przedmałżeńska - druga

6 V – niedziela godz. 15.00 Nabożeństwo majowe przed Obrazem Matki Bożej Pszczyńskiej na ul. Polne Domy

7 V – poniedziałek godz. 18.00 Msza św. i procesja Dni Krzyżowych do kaplicy „Bądź wola Twoja”; godz. 19.00 Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas

8 V – wtorek godz. 18.00 Msza św. i procesja Dni Krzyżowych do kaplicy w parku

9 V – środa godz. 17.00 Msza św. i procesja Dni Krzyżowych do krzyża przy cmentarzu św. Jadwigi

12 V – sobota godz. 19.00 Nauka przedmałżeńska – trzecia

13 V – niedziela godz. 13.00 Dekanalny dzień skupienia dla narzeczonych; godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie

14 V – poniedziałek godz. 18.30 Pierwsza próba przed I Komunią św.

16 V – środa godz. 18.00 Katecheza dla 2 klas gimnazjalnych

17 V – czwartek godz. 18.30 Druga próba przed I Komunią św.

18 V – piątek godz. 16.30 Druga spowiedź przed I Komunią św.

20 V – niedziela godz. 10.30 I Komunia święta. Wczesna Komunia święta.; godz. 15.00 Nabożeństwo majowe w kaplicy ss. Boromeuszek

22 V – wtorek godz. 18.45 Domowa Szkoła Wiary

25 V – piątek godz. 7.30 Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach

26 V – sobota godz. 19.00 Katecheza przed chrztem

27 V – niedziela godz. 6.30 Wyjazd autokaru na Pielgrzymkę Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śl.; godz. 10.30 Rocznica I Komunii świętej; godz. 15.30 Nabożeństwo majowe przy Obrazie Matki Bożej Pszczyńskiej w lesie w Czarkowie

31 V – czwartek godz. 9.00 Msza św. i procesja Bożego Ciała

KWIECIEŃ

1 IV – Zmartwychwstanie godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 Msze święte; godz. 15.00 Nieszpory świąteczne kończące Triduum Paschalne

5 IV – czwartek godz. 19.00 Pierwsza próba przed bierzmowaniem

8 IV – niedziela godz. 16.00 Msza św. dla rodziców i świadków kandydatów do bierzmowania

9 IV – poniedziałek godz. 18.00 Msza św. i spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas

10 IV – wtorek godz. 19.00 Druga próba przed bierzmowaniem

12 IV – czwartek godz. 16.30 Katecheza w kościele dla dzieci do I Komunii św.; godz. 19.00 Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania

14 IV – sobota godz. 10.30 Bierzmowanie młodzieży 3 klas gimnazjalnych

15 IV – niedziela godz. 8.00 Spotkanie Rodziny Franciszkańskiej

17 IV – wtorek godz. 8.30 Spotkanie Bractwa Szkaplerznego

18 IV – środa godz. 18.00 Katecheza dla 2 klas gimnazjalnych

19 IV – czwartek godz. 19.15 Spotkanie katechetów

21 IV – sobota godz. 10.00 Pierwsza spowiedź św. dla dzieci przed I Komunią św.

24 IV – wtorek godz. 18.30 Domowa Szkoła Wiary – w kościele

25 IV – środa godz. 8.00 Msza św. ku czci św. Marka i procesja do Krzyża Misyjnego

28 IV – sobota godz. 19.00 Katecheza przed chrztem; godz. 19.00 Nauka przedmałżeńska – pierwsza

MARZEC

3 III – sobota godz. 9.00 Odwiedziny chorych, starszych i niepełnosprawnych; godz. 18.00 Msza św. i rozpoczęcie Parafialnych Rekolekcji Wielkopostnych; godz. 19.00 Nauka przedmałżeńska - trzecia

4 III – niedziela godz. 13.00 Dekanalny dzień skupienia dla narzeczonych

5 III – poniedziałek godz. 11.00 Rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych dla LO im B. Chrobrego

10 III – sobota godz. 8.00 Msza św. i rozpoczęcie Nowenny do św. Józefa; godz. 12.30 Rozpoczęcie Kursu dla narzeczonych „Przed nami Małżeństwo”

12 III – poniedziałek godz. 9.00 Rozpoczęcie rekolekcji dla Powiatowego Zespołu Szkół nr 1; godz. 19.00 Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas

14 III środa godz.10.00 Rozpoczęcie Rekolekcji dla Szkoły Podstawowej nr 1

15 III czwartek godz. 19.15 Spotkanie katechetów

18 III – niedziela godz. 8.00 Spotkanie Rodziny Franciszkańskie; godz. 15.00 Wielkopostnych dzień skupienia dla nauczycieli dekanatu Pszczyna

20 III – wtorekgodz. 19.00 Katecheza dla rodziców dzieci do I Komunii św.

21 III – środa godz. 18.00 Katecheza dla 2 klas gimnazjalnych

22 III - czwartek godz. 16.30 Katecheza w kościele dla dzieci do I Komunii św.

23 III – piątek godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta

24 III – sobota godz. 9.00 Odwiedziny chorych, starszych i niepełnosprawnych; godz. 19.00 Katecheza przed chrztem

25 III – Niedziela Palmowa godz. 10.30 Procesja z palmami.

29 III – Wielki Czwartek godz. 16.30 Msza święta dla dzieci; godz. 18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej. Adoracja przed Najświętszym Sakramentem (Ciemnicy) do godz. 21.30

30 III – Wielki Piątek godz. 8.00 Modlitwa liturgiczna Kościoła - Ciemna Jutrznia; godz. 9.00 Droga Krzyżowa; godz. 17.30 Rozpoczęcie nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego; godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej

31 III – Wielka Sobota godz. 7.00 Rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie; godz. 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 Poświęcenie pokarmów wielkanocnych; godz. 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Procesja rezurekcyjna.

LUTY

2 II – piątek godz. 16.30 Msza św. i błogosławienie świec dzieciom do I Komunii św.

3 II – sobota godz. 9.00 odwiedziny chorych, starszych i niepełnosprawnych; godz. 19.00 Nuka przedmałżeńska – trzecia

4 II – niedziela godz. 13.00 Dekanalny dzień skupienia dla narzeczonych

5 II – poniedziałek godz. 18.45 Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas

10 II – niedziela godz. 13.00 rozpoczęcie Kursu dla narzeczonych „Przed nami Małżeństwo”

14 II – środa Popielec. Rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu

15 II – czwartek godz. 16.30 Katecheza w kościele dla dzieci do I Komunii św.; godz. 19.15 spotkanie katechetów

16 II – piątek godz. 8.30 oraz 17.00 Pierwsza Droga Krzyżowa

17 II – sobota godz. 19.00 Nauka przedmałżeńska - pierwsza

18 II – niedziela godz. 8.00 Spotkanie Rodziny Franciszkańskiej

19 II – poniedziałek godz. 19.00 Katecheza dla rodziców 3 klas gimnazjum

20 II – wtorek godz. 19.00 Katecheza dla rodziców dzieci do I Komunii św.

21 II – środa godz. 17.00 Msza św. szkolna i pierwsza Droga Krzyżowa dla dzieci; godz. 18.00 Katecheza dla 2 klas gimnazjum

24 II – sobota godz. 19.00 Katecheza przed chrztem; godz. 19.00 Nauka przedmałżeńska – druga

STYCZEŃ

2 I – wtorek godz. 8.30 Opłatek Rodziny Żywego Różańca

6 I – sobota godz. 16.00 Opłatek pielgrzymów kalwaryjskich

7 I – niedziela godz. 11.15 Rozdanie Dyplomów młodzieży 2 klas szkół ponadgimnazjalnych za udział w spotkaniach „Przygotowanie bliższe do małżeństwa”

8 I – poniedziałek godz. 18.45 Opłatek Parafialnego Zespołu Caritas

14 I – niedziela godz. 16.00 Kolędowy Koncert Organowy

15 I – poniedziałek godz. 18.45 Opłatek wspólnoty modlitewnej

16 I – wtorek godz. 8.30 Spotkanie Bractwa Szkaplerznego

20 I – sobota godz. 19.00 Nauka przedmałżeńska – pierwsza

21 I – niedziela godz. 8.00 Spotkanie Rodziny Franciszkańskiej

27 I – sobota godz. 19.00 Katecheza przed chrztem; godz. 19.00 Nauka przedmałżeńska – druga

ROK 2017

GRUDZIEŃ

1 XII – piątek godz. 10.00 Msza św. dla uczniów LO im. B. Chrobrego z ok. Święta Szkoły

2 XII – sobota godz. 9.00 odwiedziny chorych, starszych i niepełnosprawnych; godz. 13.30 pierwsze Odwiedziny duszpasterskie (kolęda) 2017/2018; godz. 15.00 Zabawa andrzejkowa dla dzieci

4 XII – poniedziałek godz. 17.00 Pierwsze Roraty; godz. 18.00 Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas

6 XII – środa godz. 17.00 Roraty i spotkanie dzieci ze „św. Mikołajem”

8 XII – piątek godz. 16.30 Msza św. z Obrzędem przyjęcia do wspólnoty Dzieci Maryi i poświęceniem medalików dzieciom do I Komunii św.

11 XII – poniedziałek godz. 19.00 Katecheza dla rodziców 3 klas gimnazjalnych

15 XII – piątekgodz. 18.30 Roraty dla młodzieży

16 I – sobota godz. 9.00 odwiedziny chorych, starszych i niepełnosprawnych

17 XII – niedziela godz. 15.30 Adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli dekanatu Pszczyna; godz. 18.00 Nocnej adoracji a kaplicy Sióstr Boromeuszek

21 XII – czwartek godz. 18.00 „Płomienie wiary” – wieczór uwielbienia w kościele

24 XII – niedziela godz.23.30 Czuwanie modlitewne przed Pasterką

26 XII – wtorek godz. 13.00 „Kolędnicy Misyjni” - kolędowanie dzieci na ul. Sucharskiego

27 XII – środa godz. 17.00 Spotkanie Opłatkowe Rodziny Felicjańskiej

28 XII – czwartek godz. 10.00 Msza św. za dzieci i błogosławieństwo św. Młodzianków

30 XII – sobota godz. 19.00 Katecheza przed chrztem

LISTOPAD

1 XI – środa Odpust Parafialny ku czci Wszystkich Świętych; godz. 10.30 Suma Odpustowa; godz. 14.00 Nieszpory Odpustowe i procesja na cmentarze

2 XI – czwartek godz. 15.00 Modlitwa różańcowa za zmarłych na cmentarzu św. Jadwigi

4 XI – sobota godz. 7.30 Msza św. Odpustowa ku czci św. Karola Boromeusza w kaplicy ss. Boromeuszek

4 IX – sobota godz. 9.00 odwiedziny chorych, starszych i niepełnosprawnych

6 XI – poniedziałek godz. 18.45 Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas

9 XI - czwartek godz. 16.30 Katecheza w kościele dla dzieci do I Komunii św.; godz. 18.30 „Płomienie wiary” – wieczór uwielbienia w kościele; godz. 19.15. Spotkanie katechetyczne

13 XI – poniedziałek godz. 19.00 Katecheza dla rodziców 3 klas gimnazjalnych

14 XI – wtorek godz. 19.00 katecheza dal rodziców dzieci do I Komunii św.

15 XI – środa godz. 18.00 Katecheza dla 2 klas gimnazjalnych

16 XI – czwartek godz. 18.30 „Płomienie wiary” – wieczór uwielbienia w kościele; godz. 19.00 Krąg biblijny

18 XI – sobotagodz. 11.00 Msza św. w ramach spotkania księży z Unii Apostolskiej Duchowieństwa

19 XI – niedziela godz. 16.00 Koncert organowy z okazji Niedzieli Muzyki Liturgicznej

20 XI – poniedziałek godz. 8.30 Spotkanie Bractwa Szkaplerznego

23 XI – czwartek godz. 18.30 „Płomienie wiary” – wieczór uwielbienia w kościele

25 XI – sobota godz. 19.00 Katecheza przed chrztem

26 XI – niedziela godz. 10.30 Dzień św. Tarsycjusza, patrona ministrantów. Msza św. za ministrantów oraz ich rodziców. Spotkanie po mszy św. godz. 10.30 Poświęcenie sztandaru Bractwa Szkaplerznego

30 XI – czwartek godz. 18.30 „Płomienie wiary” – wieczór uwielbienia w kościele

PAŹDZIERNIK

1 X – niedziela Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Różańcowej; godz. 10.30 Suma Odpustowa; godz. 15.00 Nieszpory Odpustowe. Różaniec. Poświęcenie różańców dzieciom do I Komunii św.

2 X – poniedziałek godz. 18.45 Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas

3 X – wtorek godz. 19.00 Katecheza dla rodziców dzieci do I Komunii św. i Wczesnej Komunii Św.

5 X – czwartekgodz. 19.00 Krąg biblijny

6 X – piątek godz. 18.00 Msza św. dla dzieci po I Komunii św. i rodziców na rozpoczęcie 9. pierwszych piątków miesiąca; godz. 19.00 Msza św. dla młodzieży 2 klas ponadgimnazjalnych i rozpoczęcie spotkań „Przygotowanie bliższe do małżeństwa"

7 X – sobota godz. 19.00 Nauka przedmałżeńska – pierwsza

9 X – poniedziałek godz. 19.00 Katecheza dla rodziców młodzieży 3 klas gimnazjalnych

12 X – czwartek godz. 16.30 Katecheza w kościele dla dzieci do I Komunii św.; godz. 18.00 Msza św. w intencji ks. Łukasza z okazji Urodzin

14 X – sobota godz. 19.00 Nauka przedmałżeńska – druga

16 X – poniedziałek godz. 17.00 Spotkanie Rodziny Felicjańskiej w kaplicy S. Felicjanek

17 X – wtorekgodz. 8.30 Spotkanie Bractwa Szkaplerznego; godz. 18.00 Msza św. i spotkanie nauczycieli ziemi pszczyńskiej z ks. bp A. Wodarczykiem w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Pszczynie

18 X – środa godz. 18.00 Katecheza dla młodzieży 2 klas gimnazjalnych

19 X – czwartekgodz. 16.30 Katecheza w kościele dla dzieci do I Komunii św.; godz. 19.00 „Płomienie wiary” - wieczór uwielbienia w kościele; godz. 19.00 Krąg biblijny; godz. 19.30 Spotkanie Kapituły Parafialnego Funduszu Stypendialnego

21 X – sobota godz. 19.00 Nauka przedmałżeńska – trzecia

22 X – niedziela Na mszach św. świadectwo S. Salezji Kasza, karmelitanki - misjonarki z Burundi

22 X – niedziela godz. 13.00 Dekanalny dzień skupienia dla narzeczonych w kościele

26 X – czwartek godz. 18.30 „Płomienie wiary” – wieczór uwielbienia w kościele

28 X – sobota godz. 19.00 Katecheza przed chrztem

WRZESIEŃ

2 IX – sobota godz. 10.00 Archidiecezjalna Pielgrzymka prezbiterów do Turzy Śl. z okazji Dnia Modlitw o uświęcenie duchowieństwa

3 IX – niedziela godz. 14.00 Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie w katedrze; godz. 10.30 Msza św. z powitaniem ks. Andrzeja Cioski i ks. Łukasza Pipera

4 IX – poniedziałek godz. 8.00 Msza św. dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018 godz. 18.45 Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas

7 IX – czwartek godz. 19.15 Spotkanie katechetyczne

8 IX – piątek godz. 18.00 Msza św. dla młodzieży z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

9 IX – sobota godz. 9.00 odwiedziny chorych, starszych i niepełnosprawnych; godz. 12.30 rozpoczęciu Kursu dla narzeczonych „Przed nami Małżeństwo”

16 IX – sobota godz. 8.30 Wyjazd młodzieży po bierzmowaniu na spotkanie w katedrze

17 IX – niedziela godz. 8.00 Spotkanie Rodziny Franciszkańskiej; godz. 12.30 Wyjazd Dzieci Maryi na Dzień Wspólnoty do katedry; godz. 15.00 Msza św. dla dzieci kl. 3 i rodziców na rozpoczęcie przygotowania do I Komunii św.

19 IX – wtorek godz. 8.30 Spotkanie Bractwa Szkaplerznego

20 IX – środa godz. 18.00 Katecheza dla 2 klas gimnazjalnych

23 IX – sobota godz. 19.00 Katecheza przed chrztem

24 IX – niedziela godz. 18.00 Msza św. w intencji Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady do spraw Ekonomicznych oraz spotkanie

28 IX – czwartek godz. 16.30 Katecheza w kościele dla dzieci do I Komunii św.

30 IX – sobota godz. 9.00 odwiedziny chorych, starszych i niepełnosprawnych

SIERPIEŃ

5 VIII - sobota godz. 9.00 Odwiedziny chorych, starszych i niepełnosprawnych

20 VIII – niedziela godz. 7.00 Wyjazd kobiet na pielgrzymkę do Piekar Śl.

26 VIII – sobota godz. 6.30 Msza św. na rozpoczęcie VI Pieszej Pielgrzymki Parafialnej do Kalwarii Zebrzydowskiej

godz. 19.00 Katecheza przed chrztem

27 VIII - niedziela godz. 10.30 Msza św. z pożegnaniem ks. Tomasza Dębka i ks. Mateusza Krupy

28 VIII – poniedziałek godz. 7.00 Wyjazd na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej

30 VIII – środa godz. 10.00 Wyjazd ministrantów na pielgrzymkę do katedry