Pielgrzymkowym szlakiem: FATIMA i SANTIAGO DE COMPOSTELA


Termin: 19-29.07.2018 wylot z Warszawy lub z Pragi

Cena: 650EUR+2150PLN


PROGRAM RAMOWY PIELGRZYMKI

1. dzień: Transfer autokarem z parafii na lotnisko, następnie przelot do Lizbony. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. dzień: Po śniadaniu wyjazd autokarem do Lizbony. Zwiedzanie: Belem, pomnik odkrywców, klasztor św. Hieronima, katedra, dzielnica Alfama, kościół św. Antoniego, pomnik Chrystusa króla Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

3. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Ajustrel – zwiedzanie domów pastuszków: Łucji, Franciszka i Hiacynty. Następnie zwiedzanie sanktuarium w Fatimie, Droga Krzyżowa, wyjazd do Tomar – zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego. Kolacja i nocleg.

4. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Batalhi - zwiedzanie monastyru de Santa da Victoria, Alcobaci – opactwo Cystersów założone dla upamiętnienia wyzwolenia Santarem z rąk mauretańskich oraz Nazare – małej wioski rybackiej z kościołem Nossa Senora da Nazare. Powrót do Fatimy, kolacja i nocleg.

5. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Santiago de Compostela. Po drodze zwiedzanie Porto: Torre dos Clérigos, katedra. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

6. dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Santiago de Compostela - jednego z trzech głównych celów średniowiecznego pątnictwa, wyruszali ludzie wszystkich stanów płci obojga. Zwiedzanie katedry św. Jakuba. Kolacja i nocleg Figueira da Foz ou Espinho.

7. dzień: Po śniadaniu, zwiedzanie Coimbry – dawnej stolicy Portugalii oraz sanktuarium Dobrego Jezusa k. Bragi. zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Figueira lub Foz ou Espinho.

8. dzień: Po śniadaniu czas wolny na plażowanie, kolacja i nocleg.

9. dzień: Po śniadaniu czas wolny na plażowanie, kolacja i nocleg.

10. dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Marfy – zespół klasztorny wybudowany za panowania Jana V. Przejazd do Sintry – pałac Królewski, kościół św. Marcina. Następnie przejazd do Cabo da Roca – miejsce gdzie kończy się ziemia, kolacja i nocleg.

11.dzień: Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Przelot. Transfer autokarem do parafii.

Informacje dodatkowe:

 • W programie przewidziana jest codzienna Msza święta.
 • W zależności od miejscowych uwarunkowań lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.
 • Cena pielgrzymki obejmuje:
  – Transfer klimatyzowanym autokarem na lotnisko i z lotniska, – Przelot samolotem w obie strony, – 10 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach **/***, – Wyżywienie w postaci śniadań (10) i obiadokolacji (10),
  – Napoje do kolacji (woda i wino),– Przejazdy klimatyzowanym autokarem,– Opieka pilota oraz opieka duszpasterska,– Ubezpieczenie KL, NNW, CP, BP,– Składkę na UFG – 13 PLN.
 • Cena pielgrzymki nie obejmuje:
  – Dodatkowych napojów do kolacji, – Biletów wstępu, przewodników lokalnych, systemu Audio guide (ok. 90EUR), – Zwyczajowych napiwków.
 • Proponowane wpłaty (do uzgodnienia z organizatorem):
 • Dopłata za pokój jednoosobowy: 220EUR.


Kontakt:

ORBI ul. 11 Listopada 60-62 lok. 303

43-300 Bielsko-Biała

Renata Juraszek - tel.: 601 706 984

Marcin Kwaśny - tel.: 603 808 599

e-mail: pielgrzymki_orbi@interia.pl, biuro@orbipielgrzymki.pl

www.orbipielgrzymki.pl


ks. Tomasz Dębek - tel. 606 616 514, paschalis1@wp.pl

Zaliczka w wysokości 1000 zł.( przy zapisach).

Wpłaty dokonujemy w kancelarii Parafii Wszystkich Świętych w Pszczynie.