Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 23.09.2018.


Wszystkie nakazy Bożego prawa są zawarte w przykazaniu miłości Boga i bliźniego.
Pan Jezus mówi nam, że wypełniając te nakazy prawa jesteśmy na właściwej drodze do zbawienia.
Msza święta, w której Pan Jezus oddaje się nam w Komunii świętej jest żywym potwierdzeniem wiarygodności Jego słów.
Bo czyny nasze uwiarygadniają deklarowane słowa.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące potrzeby naszego kościoła.


 • Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 Msza święta dożynkowa w podziękowaniu z tegoroczne plony.
 • Msza święta z Modlitwą o Uzdrowienie w poniedziałek 24 września o godz. 19.00 w parafii Miłosierdzia Bożego. Spotkanie modlitewne w ramach cyklu „Płomienie wiary” w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego we wtorek 25 września o godz.18.45.
 • Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Rady ds. Ekonomicznych w czwartek o godz. 19.00 na probostwie.
 • Katecheza przedchrzcielna w sobotę o godz. 19.00 w salce.
 • Kandydatów do bierzmowania prosimy o dostarczenie do kancelarii parafialnej deklaracji zgłoszenia do bierzmowania.
 • W piątek 28 września włączmy się w modlitwę Koronki do Miłosierdzia Bożego odmawianej na placach i ulicach naszych miast, aby prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Do modlitwy zapraszają organizatorzy, czyli Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia”. O 15.00 wyruszymy od Krzyża Misyjnego.
 • W sobotę 6 października organizujemy wraz z Żywym Różańcem i Bractwem Szkaplerznym wyjazd autokarowy do Katedry w ramach VII Archidiecezjalnej Pielgrzymki Żywego Różańca i wspólnot maryjnych. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Koszt 15 zł. Wyjazd z parkingu przy ul. Wojska Polskiego w o godz. 9.30. W ramach pielgrzymki: 10.30 słowo moderatorów wspólnot, 11.00 modlitwa różańcowa, 12.00 Msza święta, której przewodniczył będzie ks. abp Wiktor Skworc.
 • Polski Związek Niewidomych Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjne dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach zaprasza dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną w wieku do urodzenia lat 16 oraz ich rodziców do udziału w projekcie „Miłość jest Niewidoma”. W ramach projektu, w terminie od 1 października 2018 do 10 marca 2019, będą prowadzone dla dzieci bezpłatne zajęcia z arteterapii, relaksacji, umiejętności radzenia sobie ze stresem, wizażu oraz warsztaty: „Jak kochać dziecko”. Zgłoszenia przez formularz zgłoszeniowy na stronie www.zameczek.org.pl. Więcej informacji na plakacie.
 • Muzeum Zamkowe w Pszczynie zaprasza na wykład Sławomira Kulpy, archeologa, na temat: „Pszczyński Wawel – krypta Promnitzów w Pszczynie”, który odbędzie się w czwartek 27 września o godz. 17.00 w Sali Lustrzanej. Bilet wstępu: 1,00 zł. Szczegółowe informacje o wykładach na www.zamek-pszczyna.pl
 • W aktualnym numerze Gościa Niedzielnego możemy przeczytać bardzo ciekawy artykuły o kapłanach, którzy przeżywają swoje trudności związane z depresją, o ks. biskupie Czesławie Kaczmarku, który był torturowany przez władze komunistyczne. Znajdziemy również obrazek z modlitwą za kapłanów. Niech pozostaną w nas słowa Św. Jana Marii Vianney’a: „Zostawcie parafię na dwadzieścia lat bez księdza, a zagnieżdżą się w niej bestie”. Zachęcamy do lektury.