Ogłoszenia

33. NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.11.2017 - Dzień Muzyki Liturgicznej w Archidiecezji Katowickiej

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej archidiecezji jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Zgromadzeni na modlitwie chcemy wspólnie dziękować dobremu Bogu za muzyczne dziedzictwo naszego lokalnego Kościoła. Jest to dobra okazja by naszą modlitwą ogarnąć osoby, które pełniły i pełnią posługę muzyczną w liturgii: naszych organistów, kantorów, psałterzystów, osoby śpiewające w scholach parafialnych i chórzystów. Przez wstawiennictwo patronów muzyki sakralnej prośmy, aby wspólny śpiew liturgiczny zbliżał nas do Boga i do ludzi. Byśmy kiedyś zasłużyli na pochwałę samego Boga: „Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego Pana!”

Kolekta przeznaczona jest na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Pszczynie.


INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 19.11 - 25.11.2017

 1. Zapraszamy dziś do udziału w koncercie organowym w naszym kościele o g. 16.00 w ramach Festiwalu Musica da Chiesa. Nieszporów o 15.00 nie będzie.
 2. W „Gościu” przeczytamy dziś o rosnącej skali dobroczynności Polaków.
 3. W niedzielę ministranci czczą swojego patrona - św. Tasycjusza. Ministrantów wraz z rodzicami zapraszamy na mszę św. w niedzielę o 10.30 a po mszy św. – na agapę do salki.
 4. W niedzielę o 10.30 odbędzie się poświęcenie nowego sztandaru dla naszego Bractwa Szkaplerznego.
 5. Spotkanie Bractwa Szkaplerznego odbędzie się w poniedziałek po mszy św. o 8.00.
 6. Siostry Felicjanki zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie Rodziny Felicjańskiej w poniedziałek (20.11) o godzinie 17.00 w klasztorze Sióstr Felicjanek.
 7. Dzieci zapraszamy w środę na mszę szkolną.
 8. Katecheza chrzcielna odbędzie się w sobotę o 19.00. Sakrament chrztu będzie udzielany w niedzielę.
 9. Samotna matka z dzieckiem poszukuje mieszkania w Pszczynie. Informację o mieszkaniu prosimy zostawić w Kancelarii.
 10. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczną się 2 grudnia. Porządek kolędy będzie następujący:
  - sobota 2 grudnia g. 13.30: ul. Hallera nr parzyste od nr 2, Hubalczyków, c.d. Hallera nr parzyste do nr 36- niedziela 3 grudnia g. 13.30: ul. Hallera nr parzyste od nr 38 do nr 52, Braci Jędrysików 1, 1a, 2c, 2d, 5, Hetmańska od nr 16 i nr 15
 11. W liturgii przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; we wtorek - Ofiarowania NMP; w środę - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w piątek – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy.
 12. Za tydzień będzie można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz świece wigilijne Caritasu.
 13. Na każdej mszy św. odbędzie się obrzęd pobłogosławienia opłatków.
 14. Zapraszamy na V Pszczyńskie Święto Chórów, które odbędzie się 26 listopada w kościele Miłosierdzia Bożego w Pszczynie. Koncert poprzedzi msza św. o 16.00.
 15. Poruszając się po zmroku na chodniku pamiętajmy o umieszczeniu elementów odblaskowych na swoim ubraniu. Zaopatrzmy też w nie dzieci. Pamiętajmy też o oświetleniu rowerów po zmroku!


Bóg stale pomnaża w nas swoje dary.
Oczekując na nadejście dnia Pańskiego chciejmy się nimi dzielić, by pomagały nam w odkrywaniu głębi i wspaniałości Boga.
Poprzez nasze dobre życie bądźmy Jego pieśnią pochwalną.

Niech Boże błogosławieństwo będzie wsparciem na drodze realizacji tego zadania.