Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 20.05.2018

Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przyjście Ducha Świętego nie dokonało się tylko w czasach pierwszych chrześcijan. Również dzisiaj możemy otrzymać dary Ducha Świętego. A owocami Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, dobroć i wierność, o czym przekonuje nas św. Paweł.

Dziś przeżywamy w Parafii uroczystość I Komunii św. Otoczmy modlitwą te dzieci oraz ich rodziców!


INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 20.05 - 26.05.2018

 1. Dziś można uzyskać odpust zupełny spełniając zwykłe warunki odpustu i odmawiając publicznie hymn: „Przybądź Duchu Stworzycielu”.
 2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy dziś o 15.00 do kaplicy Sióstr Boromeuszek przy ul. Warownej.
 3. Nabożeństwo eucharystyczne z udziałem dzieci pierwszokomunijnych - dziś w kościele o 15.00.
 4. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy do udziału we mszy św.
 5. Mężczyzn i młodzieńców zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Piekar 27 maja. Zapraszamy ministrantów i młodzieńców, którzy przyjęli sakrament bierzmowania. Na wyjazd autokarem można zapisać się w zakrystii i kancelarii. Wyjazd nastąpi o 6.30 z parkingu przy ul. W. Polskiego. Koszt – 10 zł. Młodzież nie opłaca wyjazdu.
 6. O tym, jak dzisiejsza Europa powraca do pogaństwa przeczytamy w „Gościu Niedzielnym”. Jest też nowy numer „Małego Gościa”, w którym można znaleźć wszystko o Mundialu 2018.
 7. Jutrzejszy dzień to też Misyjny Dzień Chorych. Niech chorzy ofiarują swoje modlitwy w intencji misji.
 8. Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały swój Biały Tydzień. Jutro o 17.00 zgromadzą się na mszy św. i będą modliły się za swoich rodziców, katechetów i wychowawców. W środę na mszy św. o 17.00 zostaną przyjęte do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i złożą ofiarę na misje. W piątek udadzą się w pielgrzymce do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.
 9. Kancelaria parafialna w poniedziałek będzie zamknięta.
 10. Od jutra rozpoczyna się okres zwykły roku liturgicznego. Za tydzień kończy się czas komunii św. wielkanocnej.
 11. Na spotkanie modlitewne zapraszamy we wtorek o 18.45. Spotkanie modlitewne w kościele Miłosierdzia Bożego odbędzie się w poniedziałek o 19.00.
 12. 31 maja przypada Boże Ciało. Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Rynkiem, Chrobrego, Bp Bogedaina, Kościuszki oraz Batorego, gdzie nastąpi zakończenie procesji.
 13. Prosimy, aby ołtarze na Boże Ciało zbudowali:1. Na Rynku - Oaza Młodzieżowa; 2. Przy Szkole Podstawowej nr 1 - Rodzice dzieci pierwszokomunijnych i Oaza Rodzin; 3. Na ul. Batorego - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Bractwo Szkaplerzne; 4. Na ul. Batorego - Rodzina Franciszkańska. Spotkanie przedstawicieli grup, które będą budowały ołtarze na Boże Ciało odbędzie się we wtorek po mszy św. wieczornej w salce.
 14. Wszystkie dzieci prosimy na msze św. szkolną w środę o 17.00.
 15. W sobotę przypada Dzień Matki. Msza św. za matki odprawiona zostanie w sobotę o 8.00.
 16. Dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. będą dziękowały Panu Bogu za ten dzień w niedzielę na mszy św. o 10.30. Dzieci, jeśli jest to możliwe, przyjdą w strojach pierwszokomunijnych, ustawią się o 10.15 przed zakrystią i przyniosą ze sobą świecę pierwszokomunijną.
 17. Spowiedź św. dla tych dzieci będzie w środę o 16.30 a próba – w środę po mszy szkolnej i majowym.
 18. Dzieci i młodzież prosimy do miesięcznej spowiedzi św. w niedzielę.
 19. Na nabożeństwa majowe zapraszamy o 17.30 (w poniedziałek nie będzie nab.) a w niedzielę 27 maja - przed Obraz MB Pszczyńskiej w lesie w Czarkowie o 15.30.
 20. W czwartek - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w niedzielę - Najświętszej Trójcy.
 21. Z okazji Roku św. Stanisława Kostki, Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w dniach od 1 do 8 czerwca będzie gościć relikwie św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Jednym z elementów „Tygodnia ze św. Stanisławem Kostką” będzie Sportowy Wieczór w ramach którego zaprasza do rywalizacji młodzież pszczyńskich parafii (gimnazjalną i ponadgimnazjalną) w turnieju piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz koszykówki. Wydarzenie będzie miało miejsce w czwartek 7 czerwca od g. 17.00 na terenie boisk POSiR.
 22. Parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Pszczynie organizuje wyjazd na jeden z największych koncertów muzyki chrześcijańskiej, który odbędzie się w Boże Ciało w Rzeszowie. Wyjazd nastąpi 31 maja o 12.00. Koszt – 50 zł. Zapisy przyjmuje Kancelaria Par. Podwyższenia Krzyża Św.
 23. Rekolekcje dla żon żyjących w separacji lub samotnie po rozwodzie odbędą się w Ośrodku Rekolekcyjnym Emaus w Koniakowie od 25 do 27 maja.
 24. Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach przyjmuje kandydatów na studia na dwóch kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Na Wydziale można studiować w trybie dziennym, jak i zaocznym. Po 5-letnich studiach magisterskich teologicznych absolwent Wydziału może otrzymać uprawnienia do nauczania religii w szkole. Nauczyciele religii są dziś bardzo poszukiwani. Natomiast po trzyletnich studiach licencjackich oraz dwuletnich studiach magisterskich na kierunku nauki o rodzinie może pracować jako asystent rodziny, mediator czy też znaleźć zatrudnienie w różnych instytucjach wspierających rodzinę. Studiować mogą także osoby określane jako „30+”. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie Wydziału (www.wtl.us.edu.pl).
 25. UM w Pszczynie zaprasza mieszkańców gminy do wzięcia udziału w projekcie „Pszczyńska kapsuła czasu”.

Modliliśmy się dziś: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię”. Niech Duch Święty pomaga nam na co dzień żyć Ewangelią.