Ogłoszenia

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 21 maja 2017

Dzisiejsza Ewangelia wprowadza nas w atmosferę rozstania Jezusa z uczniami. Zasmuconych tą perspektywą uczniów, Jezus zapewnia: „Nie zostawię was sierotami”. Zapowiada zesłanie Pocieszyciela, Ducha Prawdy a także swoje powtórne przyjście.

Dziś przeżywamy w parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. oraz Wczesnej Komunii św.. Modlimy się, aby te dzieci zachowały na zawsze w swoich sercach miłość do Jezusa obecnego w Eucharystii.


INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 21 - 27 maja 2017

 1. Co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga? O tym pisze dziś „Gość Niedzielny”. Jest też nowy numer „Małego Gościa” a w nim dzieci znajdą opowieści o wyjątkowych mamach oraz magnes na dobre wiadomości dziecka dla mamy.
 2. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Bożej Piekarskiej. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze do Piekar, który wyjedzie o 6.30 z Parkingu przy ul. W. Polskiego.
 3. Zapraszamy do udziału w Parafialnej Pielgrzymce do sanktuarium MB Fatimskiej w Turzy Śląskiej na Noc Pokuty 29/30 maja. Zapisy przyjmowane są w kancelarii. Wyjazd nastąpi z parkingu przy ul. W. Polskiego o g. 18.30. Przyjazd ok. 2.30. Koszt – 15 zł.
 4. Nabożeństwo majowe odprawimy dziś o 15.00 w kaplicy Sióstr Boromeuszek przy ul. Warownej.
 5. Na nabożeństwo eucharystyczne z udziałem dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy gości komunijnych do kościoła dziś o 15.00.
 6. Dzieci pierwszokomunijne z rodzicami będą przeżywać tzw. Biały Tydzień. W ramach tego Tygodnia: w poniedziałek o 17.00 odprawiona zostanie msza św. za ich rodziców, katechetów i wychowawców; w środę o 17.00 – msza św. „misyjna” z przyjęciem dzieci do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci; w piątek o 8.00 dzieci wyjadą na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śl.
 7. Rocznicę I Komunii św. dzieci obchodzić będą w niedzielę o 10.30. Jeśli to możliwe, dzieci przyjdą w strojach z I Komunii św., ze świecą i ustawią się przed zakrystią o 10.15.
 8. Spowiedź św. dla tych dzieci będzie w środę o 16.30 a próba przed rocznicą I Komunii św. odbędzie się w środę po mszy szkolnej.
 9. 27 maja w Parafii Chrystusa Króla w Hołdunowie ks. kan. Józef Przybyła będzie obchodził 50-lecie kapłaństwa. Z tej okazji msza św. w intencji dostojnego Jubilata zostanie odprawiona w naszym kościele 30 maja o g. 8.00. Zapraszamy do udziału w niej i do modlitwy za Jubilata.
 10. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych. Zapraszamy do modlitwy w tej ważnej intencji. Z tej okazji w poniedziałek, wtorek i środę odprawimy procesje po wieczornej mszy św.: w poniedziałek – do kaplicy „Bądź wola Twoja”; we wtorek – do krzyża przy cmentarzu św. Jadwigi; w środę - do kapliczki w parku przy ul. Katowickiej. Nabożeństw majowych o 17.30 w tych dniach nie będzie w kościele.
 11. W piątek przypada Dzień Matki. O 8.00 zostanie odprawiona msza św. za wszystkie Matki.
 12. Spotkanie Bractwa Szkaplerznego odbędzie się we wtorek po mszy św. o 8.00.
 13. Wszystkie dzieci prosimy na mszę św. szkolną w środę o 17.00.
 14. Zebranie katechetów odbędzie się w czwartek o 19.15.
 15. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o 19.00.
 16. Sakrament chrztu św. będzie udzielany w niedzielę o 12.00.
 17. Katecheza dla 2 klas gimnazjum we środę się nie odbędzie.
 18. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 19. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy; w środę – NMP Wspomożycielki Wiernych – jest to również Dzień Modlitw za katolików w Chinach; w piątek – św. Filipa Nereusza, prezbitera.
 20. W niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 21. W niedzielę 28 maja nabożeństwo majowe odprawimy przy kaplicy MB Pszczyńskiej w lesie w Czarkowie.
 22. W minionym tygodniu firma „Rduch” zainstalowała w naszym kościele nowe głośniki. Są dostosowane do nowego wzmacniacza i mikrofonów, które zainstalowane zostały w zeszłym roku.
 23. W archidiecezji rozpoczynają się dziś wybory do Parafialny Rad Duszpasterskich. Na bocznych ołtarzach znajdują się kartki z pieczątką parafii, na których można zapisać nazwisko, imię i adres swojego kandydata do Rady Parafialnej oraz złożyć do koszyczka.

Pan Jezus mówi dziś: „Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,

a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy” (J 14,23).