Ogłoszenia

12. NIEDZIELA ZWYKŁA - 25 czerwca 2017


Jezus mówi dziś do nas: „Nie bójcie się”. Zapewnia, że każdy z nas jest ważny dla Boga, który chce, abyśmy byli zbawieni i nie pozwoli nas skrzywdzić. Obawiać się powinniśmy tego, co może przynieść szkodę naszej duszy. Maryi polecamy naszych Pielgrzymów, którzy kroczą na Jasną Górę. Modlimy się za wszystkich, którzy rozpoczynają letni wypoczynek oraz za uczestników wakacyjnych rekolekcji.


INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 25 czerwca - 1 lipca 2017

 1. W sobotę wyruszyła na Jasną Górę 26. Piesza Pielgrzymka Parafialna. Liczy 170 pielgrzymów.
 2. Parafialna Pielgrzymka autokarem na Jasną Górę odbędzie się w środę 28 czerwca. Zapraszamy do udziału w niej. Zapisy na wyjazd przyjmowane będą jeszcze w poniedziałek w Kancelarii. Wyjazd autokarów nastąpi o 6.15 z parkingu przy ul. Wojska Polskiego.
 3. Program pielgrzymki na Jasnej Górze jest następujący: 9.30 - Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu; po mszy św. – Droga Krzyżowa na Wałach; 12.00 udział w zasłonięciu Cudownego Obrazu i czas wolny; 14.00 – Godzina radości w Duchu Św. dla pielgrzymów z obu grup; 16.30 - powrót autokarami obu grup pielgrzymkowych; 18.30 – nabożeństwo dziękczynne w kościele w Pszczynie dla pielgrzymów pielgrzymki pieszej i autokarowej oraz dla ich rodzin.
 4. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny i Bractw Szkaplerznych do Czernej odbędzie się 22 lipca. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane są w Kancelarii.
 5. Osoby wybrane do Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czasie Wyborów w dniu 18 czerwca 2017r. oraz mianowane przez ks. proboszcza: S. Boromeuszka, S. Felicjanka, p. Józef Chudek, p. Teresa Chudek, p. Karolina Gryksa, p. Stanisław Janosz, p. Marian Kostka, p. Edmund Kubis, p. Maria Kucz, p. Mirosław Lachowski, p. Urszula Ryguła, p. Andrzej Szendzielorz, p. Tomasz Zygmunt, p. Tomasz Żur, p. Urszula Żyrek. Pierwsze spotkanie nowej PRD oraz Parafialnej Rady do spraw Ekonomicznych odbędzie się po wakacjach.
 6. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy artykuł ks. Tomasza Jaklewicza o tym, dlaczego Benedykt XVI porównał teologa do klauna oraz tekst ks. egzorcysty, który twierdzi, że szatan nie ma poczucia humoru.
 7. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawimy dziś o 15.00.
 8. W środę przypada wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
 9. W czwartek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy do udziału we mszy św. w tym dniu. Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 10. W czwartek przypada rocznica konsekracji ks. arcybiskupa Damiana Zimonia. Bogu w naszych modlitwach będziemy polecać ks. arcybiskupa Seniora.
 11. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 1 lipca od g. 9.00. Prosimy zgłosić chorych.
 12. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży odbędzie się w niedzielę przed każdą mszą świętą.
 13. W okresie wakacji i urlopów zachęcamy do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.
 14. Msze św. w porządku wakacyjnym będą odprawiane od 3 lipca.
 15. Kancelaria w czasie wakacji (od 26 czerwca) będzie otwarta od poniedziałku do piątku od 9.00 do 11.00 a ponadto w poniedziałek i czwartek od 16.00 do 17.00.
 16. W najbliższą środę 28 czerwca kancelaria będzie zamknięta.
 17. Intencja Żywego Różańca na lipiec: Za naszych braci i siostry, którzy oddalili się od wiary, aby dzięki naszej modlitwie i naszemu ewangelicznemu świadectwu ponownie odkryli obecność Pana bogatego w miłosierdzie oraz piękno życia chrześcijańskiego
 18. Msza św. za zmarłych w czerwcu odprawiona zostanie w piątek o 18.00.
 19. Msza św. za rocznie dzieci odbędzie się w niedzielę o 12.00.
 20. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 21. Pogrzeb śp. Felicji Bogocz zam. ul. Parkowa odbędzie się w poniedziałek o g. 9.00. R.I.P.

Jezus mówi dziś: „Do każdego, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”. (Mt 10,33).