Ogłoszenia

19. NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 sierpnia 2017

Słowo Boże wzywa nas dziś do zaufania Bogu w trudnych chwilach. „Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się” – mówi Jezus do przerażonych uczniów. Bóg jest z nami nawet wtedy, kiedy nam się wydaje, że jesteśmy sami. Dlatego nigdy nie możemy się bać.


INFORMACJE DUSZPASTERSKIE 13 - 19 sierpnia 2017

 1. Kobiety i dziewczęta zapraszamy do udziału w Pielgrzymce do Matki Boskiej Piekarskiej 20 sierpnia. W zakrystii można się zapisać na autokar do Piekar. Autokar wyjedzie o g. 7.00 z parkingu przy ul. W. Polskiego.
 2. Zapraszamy do udziału w Parafialnej Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej 28 i 29 sierpnia. Na pielgrzymkę można się też udać na jeden dzień. Zapraszamy szczególnie młodzież! Przejazd dzieci i młodzieży jest bezpłatny. Zapisy przyjmuje Kancelaria. Koszt wyjazdu na jeden dzień to 30 zł a na dwa dni z noclegiem – 55 zł. Wyjazd nastąpi o 7.00 z parkingu przy ul. W. Polskiego.
 3. Na Nieszpory odpustowe zapraszamy dziś do Poręby o g. 15.30. U nas nie będzie dziś nieszporów.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ojca oblata z Katowic, który wygłosi homilię i zaproponuje nam nabycie Kalendarza Misyjnego na 2018 rok.
 5. Jak dzisiaj wygląda życie na Lampedusie? Czy nadal docierają na nią imigranci z Afryki? – to kolejny odcinek wakacyjnego cyklu w „Gościu Niedzielnym” - „Życie na wyspie”.
 6. W poniedziałek przypada w liturgii wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
 7. We worek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w tym dniu będą odprawione w porządku niedzielnym. Na każdej mszy św. będzie obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów. Prosimy o przyniesienie je ze sobą do poświęcenia.
 8. W czwartek przypada uroczystość św. Jacka, głównego patrona naszej archidiecezji.
 9. W tym tygodniu przypada piątek Miłosierdzia Bożego. Po mszy św. o 8.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Kolekta przeznaczona jest na Parafialny Fundusz Stypendialny.
 10. Siostry Boromeuszki zapraszają 17 sierpnia do swojej kaplicy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się o g. 18.00 i zakończy mszą św. w piątek o g. 6.30.
 11. Msze święte za mieszkańców naszego Miasta z okazji Dni Pszczyny oraz w intencji nowej Rady Królewskiej Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie oraz Braci i ich rodzin z okazji jubileuszu 25-lecia reaktywacji Bractwa odprawione zostaną w niedzielę o 12.00.

Pan Jezus mówi dziś do nas słowa, które skierował do Piotra:

„Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się!”